Chcete se rychle dostat do formy po porodu? Důležité co nejdříve začít s vhodným posilováním hlubokého stabilizačního systému, nácvikem správného dýchání a držení těla, které se vlivem těhotenství mění.

  1. Komplexní vyšetření celého těla fyzioterapeutkou
  2. Vyšetření diastazy (rozestupu břišních svalů) a určení její příčiny
  3. Nácvik správného držení těla a dýchání
  4. Odstranění svalových disbalancí a chybných pohybových řetězců a návyků
  5. Posilování hlubokého stabilizačního systému od základní rehabilitační úrovně až po náročnější core training dle metodiky Bc. Kristiny Bertošové a pod neustálým dohledem fyzioterapeutky a osobní trenérky
  6. Obnovení a získání kondice a zařazení do běžných lekcí pro veřejnost či obvyklého tréninku

Hlavně s posilováním břicha, prosím, počkejte! Abychom  zabránili rozestupu břišní stěny – diastaze, je potřeba vyšetřit stav břišních svalů (vyšetření provádím v leže pohmatem na břišní stěnu). Pokud zjistím diastázu, nejprve budu hledat její příčinu a potom podle individuálního výsledku vyšetření postupně zahájíme posilování hlubokého stabilizačního systému.  Naučíme se správně používat brániční dýchání a pomocí speciálního cvičení budeme pracovat na odstranění  diastázy. Pomocí fyzioterapie odstraníme chybné pohybové stereotypy a vady v držení těla. Naučíte se zapojovat hluboký stabilizační systém a brániční dýchání v různých polohách a při běžných činnostech. Potom teprve zařadíme další cvičení s využitím pomůcek (bosu, fitslide podložky, velký míč a další) tak, abychom přidali posilování svalů celého těla. Cílem je, abyste se cítila dobře a brzo se dostala do formy. Celou dobu cvičení budete pod odborným dohledem, budu neustále hlídat držení těla, dýchání a správné řetězení svalů. Až budete připravena, budete se moci zařadit do skupinových lekcí pro širokou veřejnost nebo svého náročnějšího tréninku jak jste zvyklá.